вівторок, 21 лютого 2023 р.

ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ


КОЛИСЬ НАША МОВА БУЛА В СПИСКУ ЮНЕСКО "ЗНИКАЮЧІ МОВИ".....

УКРАЇНЦІ СОТНІ РОКІВ ВИБОРЮВАЛИ ПРАВО ТА МОЖЛИВІСТЬ СПІЛКУВАТИСЬ РІДНОЮ МОВОЮ
Українська мова вирізняється на тлі східнослов’янських мов милозвучністю, унікальними словами та правилами. АрміяInform зібрала цікаві факти про українську, які вас здивують.
Українська мова офіційно визнана однією з найкрасивіших: вона посідає друге місце у світі за мелодійністю (після італійської) й третє за красою лексики (після французької та перської). І це не прості слова — а підтверджені факти.
1. Відповідно до даних Національної Академії Наук України, сучасна українська мова містить приблизно 256 тисяч слів. Цікаво, що за лексичним запасом українська найбільш споріднена з білоруською — 84% спільної лексики, з польською й сербською ми маємо 70% і 68% відповідно спільних слів, а от з російською — 62%.
2. Точно сказати, коли зародилася українська мова складно, але відомо, що вона однозначно виникла раніше за російську, німецьку, турецьку тощо. За даними вченого Василя Кобилюха, українська сформувалася ще в Х-IV тисячоліттях до нашої ери й походить із санскриту.
3. Перші слова з української мови записані в 448 році нашої ери. Тоді візантійський історик Пріск Панікійський перебував на території сучасної України в таборі володаря Аттіли, який згодом розгромив Римську імперію, і записав слова «мед» і «страва».

Немає коментарів:

Дописати коментар